Najlepsze źródło wiedzy o Europie Wschodniej - podróże, biznes, kultura.

O mnie

Opublikowano w Uncategorised

Bartosz Mendyk

Nazywam się Bartosz Mendyk. Jestem prawnikiem, obecnie doktoryzuję się. Tematyka wschodu zajmowała mnie już od czasów studiów- w tym czasie odbyłem podróż autostopem wokół płw. Skandynawskiego- ze szczególnym uwzględnieniem Petersburga i Murmanska. Od około czterech lat tj. od ok 2011 r. postanowiłem to zinstytucjonalizować: wstąpiłem do Stowarzyszenia Współpracy Polska Wschód. Następnie dzięki zaangażowaniu w Stowarzyszeniu Współpracy Polska- Rosja zacząłem pełnić funkcję sekretarza zarządu głównego.

 

Staram się współpracować i innymi krajami: Kazachstanem, Białorusią, Azerbejdżanem i Uzbekistanem. Interesuje mnie specyfika obszaru poradzieckiego i różnorodność dróg rozwoju jakie każde państw powstałych po rozpadzie ZSRR wybrało.

Znajomością tematyki wschodniej dzielę się na łamach prasy- zwłaszcza w Dzienniku Gazecie Prawnej jak i Eurpean Enterprise Network. Dodatkowo w TVP INFO oraz Polsat News komentuje bieżące wydarzenia.

PRzykładowa Rozmowa w Polsat News 2 oraz  inna rozmowa w Polsat News 2

Postanowiłem opracować portal, aby przybliżyć czytelnikowi wschód taki jak on wygląda na prawdę: bez uprzedzeń, czy ośmieszania, ale wynikający z moich obserwacji społeczeństwa oraz zachodzących tam zjawisk. Chciałbym też dzielić się wiedzą specjalistyczną z zakresu wymiany gospodarczej.

Mam nadzieję, że państwo również odwiedzając ten portal będą pogłębiać wiedzę o obszarze postradzieckim, a osoby wcześniej niezainteresowane złapią bakcyla i zobaczą że egzotyka znajduje się tuż za wschodnią granicą.